مقالات

افزایش Quality Score

افزایش Quality Score

۸ بهمن, ۱۳۹۷مدیرگوگل ادوردز, مقالاتدیدگاه بگذاریدبرچسب‌ها

همان طور که در مقالات قبلی آریاز به گوگل ادز یا همان گوگل ادوردز اشاره کردیم و توضیحاتی پیرامون این موضوع ارائه شد. این بار قصد داریم در مورد افزایش Quality Score توضیحاتی خدمتتان ارائه نمائیم.

Quality Score چیست؟

به معنای امتیاز کیفی تبلیغات می باشد که بین رنج عدد ۱ تا ۱۰ می باشد. ۱۰ بالاترین رتبه محسوب می شود و هرچه امتیاز کیفی کلمات شما بالاتر باشد، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. اما این امتیاز بر اساس موارد ذیل محاسبه می گردد:

  • نرخ کلیک (CTR)
  • میزان مرتبط بودن هر کلمه کلیدی نسبت به گروه تبلیغاتی آن
  • کیفیت و میزان مرتبط بودن صفحه فرود
  • میزان مرتبط بودن متن آگهی گوگل
  • تاریخچه فعالیت حساب کاربری گوگل ادوردز شما
  • پس از بررسی عوامل بالا، گوگل امتیاز نهایی تبلیغ شما را محاسبه می‌کند و هزینه پرداختی بابت تبلیغ را اعلام می‌کند.

راهکارهای افزایش Quality Score

جهت دریافت بهترین رتبه Quality Score باید تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد را بهینه سازی کنیم که در ادامه پیرامون هر موضوع توضیحاتی ارائه می گردد.

استفاده صحیح از Ad Group

کلماتی که به یکدیگر مرتبط هستند و دارای یک صفحه فرود مشخص شده می باشند معمولا در یک گروه تبلیغاتی قرار می گیرند. به عنوان مثال اگر کمپین تبلیغاتی شما مربوط به تورهای مسافرتی می باشد. شما برای هر کدام از تورهای خود باید یک گروه تبلیغاتی منحصر به فرد داشته باشید.

ارتباط گروه تبلیغاتی، افزونه های متون تبلیغاتی، متون تبلیغاتی و کلمات کلیدی

برای هر کلمه کلیدی بهتر است یک متن تبلیغاتی مرتبط قرار دهید و هر چه قدر این ارتباط بهتر باشد Quality Score شما افزایش می باشد.

استفاده از ad extension های مرتبط را به شدت جدی بگیرید. این موضوع باعث جلب توجه و دریافت کلیک بیشتر از حد انتظار می شود که این موضوع باعث افزایش CTR و در نتیجه افزایش Quality Score کمپین شما می شود.

بررسی دائمی صفحات فرود و کاربران گوگل ادز

گوگل به کاربر به شدت اهمیت می دهد و اگر احساس کند کاربران به نتیجه ای که دنبالش هستند نمی رسند پس در نتیجه رتبه Quality Score شما را کاهش خواهد داد. حتما سعی کنین صفحات فرود تا حد امکان با کلمات کلیدی و متون تبلیغاتی مرتبط باشند و با استفاده از سیستم های آنالایتیک کاربران خود را آنالیز نمایید.

با توجه به نکات فوق که خدمتتان ارائه گردید می توانید به راحتی افزایش Quality Score داشته باشید. شاید در اوایل موضوع مقداری پیچیده به نظر برسد اما به مرور زمان و با بررسی های مداوم به راحتی چالش های پیش رو را حذف خواهید کرد و عملا کمپین تبلیغاتی خود را در بهینه ترین حالت ممکن قرار خواهید داد.

همچنین کارشناسان گوگل ادز شرکت آریاز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان پیرامون بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *